HAKKIMIZDA

300 yıllık geçmişi olan bir ailenin devamlı olarak 1994 yılında geniş bir yelpaze ile ticari faaliyetleri başlayan firmamız 2008 yılında çiftçilik ve hayvancılık sektörüne adım atmıştır. Karacabey Taşpınar , YeniKaraağaç köyü, Gönü köyü ve Bulanık Gümüşpınar köyü olmak üzere toplam 5.000 dönüm araziyle tarım ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

2008 yılı itibariyle Bursa Nilüfer ilçesi Alaaddin Bey Mahallesinde 4000 büyükbaş ve 5000 küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip Bursa'nın en modern kesimhane ve konaklamasıyla hayvan pazarıyla Türkiye'ye örnek bir proje olarak hizmete başlandı.

2011 yılı içerisinde 1000 başlıklı bir tesise başlanılmış olup 2012 yılında faaliyete geçirilmiştir. Aynı yıl 2500 anaç koyun 1500 kuzu barınacak şekilde barınaklar inşaa edilerek faaliyete geçirilmiştir.

Merinos koyun ırkı yetiştirdiğimiz koyun çiftliğinde dişi damızlıkları ülkemize kazandırıyoruz. Erkeklerin çoğunluğu et olarak şarküterilerimizde satılmaktadır.

2013 yılı içerisinde 1500 hayvanlık besi çiftliği inşaa edilerek faaliyete geçirilmiştir.2014 yılı içerisinde 3 adet her biri 300 başlıklı olmak üzere Toplam 900 başlık projeler yapılarak faaliyete geçirilmiştir.

Amacımız düveleri belirli bir gebelik oranında tutarak kaliteli kombine bir ırk olan Simental ırkını Türkiye de çoğaltmak ve hayvanların erkek yavrusu bir tona ulaştığında 2017 yılında faaliyete geçirmeyi planladığımız modern açık artırma arenamızda satışa sunarak siz değerli halkımıza daha kaliteli bir hizmet vermektir.

Bununla beraber 2015 yılında Süt İşleme Tesisine başlanılmış olup 2016 yılı içerisinde faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Tam gün 100 ton işleme kapasitesine sahip tesiste üretilen ürünlerin satımını yapmak için Bursa'nın farklı noktalarında hedeflenen 30 adet şarküteri için çalışmalara başlanıldı. Amaç ineklerin beslendiği ottan, sofralarımıza ulaşan et ve süt ürünlerine kadar olan tüm süreci kontrol altına alarak doğal,katkısız protein değeri yüksek ve hijyenik ürünleri halkımıza ulaştırmaktır.

4 bin ton kurutmalı yem depolama siloları çiftliğe hizmet vermektedir. Aynı zamanda 14 bin ton Mısır silaj çukurları, 3500 ton Yonca deposu, 3500 ton saman deposuyla çiftliklerimiz kendi yem ihtiyacını karşılamaktadır.

2016 yılında başlanılan ve 2017 yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Biyogaz Tesisi yaklaşık olarak 1MW/s elektrik enerjisi üretecektir.Ayrıca %100 kendi üretimimiz olan ve Kimyasal ürün ilavesi olmayan organik gübre üretimi yapılacaktır.

Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan firmamız, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.